Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Dil Okulları & Programlar

Gelişen ve değişen dünyanın gereksinimi olarak yabancı dil öğrenmek, aynı zamanda o dili etkin bir şekilde kullanmak insanlar için artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Gerek eğitim hayatında başarı, gerekse okul sonrası iş hayatında geniş bir ufuk ve iyi bir kariyer için yabancı dil bilmek büyük önem taşımaktadır. İlköğretimde başlayan yabancı dil eğitimi lise, hatta üniversiteye kadar devam eder. Yabancı dil eğitiminin bu şekilde ulusal eğitim kurumlarımızda yer alması işleri bir ölçüde kolaylaştırmaktadır.  Ancak, dil bilgisi ağırlıklı olan bu eğitim maalesef İngilizceyi konuşulur düzeyde öğretmeye yetmemektedir. Bir yabancı dilin tam olarak bilinebilmesi için uzun süreli pratik gerekir. Bu da söz konusu dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkede bulunmayı ve dilin inceliklerini o ülkede alınacak eğitimle kavramayı gerektirir.

 

Eğitim hayatınızda öğrendiğiniz yabancı dil ya da diller daha sonraki akademik ve iş hayatınız olduğu kadar sosyal yaşamınız için de oldukça etkili olacaktır. Rekabetin giderek arttığı iş hayatında kalifiye çalışan olarak saygın bir işe sahip olmak için artık bir dil bilmek bile yetmezken, uluslararası iletişim dili olan İngilizce’yi bilmiyor olmak iş hayatınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Eğitim hayatınız bittiğinde özel bir şirkette kariyer sahibi olmak ya da hayatınızı akademik alanda devam ettirmek istiyorsanız yabancı dil yetkinliğiniz size büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Başta İngilizce olmak üzere Almanca, Rusça, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca gibi birçok dil öğrenip özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Böylelikle herkesten bir adım önde başlayıp kolayca iş bulabilir daha sonrasında da çalıştığınız alanda aranan bir kişi olabilirsiniz.

 

Çalışma hayatı dışında sosyal yaşamınızda da yabancı dil biliyor olmak kişisel gelişiminizi desteklediği gibi sosyal ortamınızı da belirleyici bir etkiye sahiptir. Tüm dünyadaki insanlar arasında ortak dil olarak kullanılan İngilizce sayesinde sizden çok uzaktaki insanlarla iletişime geçebilir, onların kültürlerini tanıyabilir ve bazen de onları ülkelerinde ziyaret edebilirsiniz.Böylelikle farklı kültürlerden birçok arkadaş edinebilir ve yabancı dil bilginize güvenerek farklı ülkeleri gezmeye kolaylıkla gidebilirsiniz.

 

Okullarda ve özel derslerle aldığınız yabancı dil eğitimini desteklemek, teorikte öğrendiğiniz bilgileri pratiğe geçirmek ya da hiç bilmediğiniz bir dili en baştan, anadili İngilizce olan eğitmenlerden öğrenmek istiyorsanız yurtdışında dil eğitimi almak sizin için kaçınılmazdır.  

 

İngilizce başta olmak üzere istediğiniz birçok dili anavatanında öğrenmeniz artık zor değil. Justabroad olarak sizler için hazırlamış olduğumuz programlara dahil olabilir ve bütçenize göre birçok okul bulabilirsiniz.

Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Anadili İngilizce olan ülkelerdeki dil okullarının sundukları bu programlar İngilizce’nin genel olarak dilbilgisi, okuma-yazma, anlama ve konuşma özelliklerinin öğrenciye kazandırılmasını amaçlamaktadır. Hiç İngilizce bilmeyen veya geliştirmek isteyen öğrenciler bu programlara katılabilirler. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyedeki öğrenci için hazırlanmış bu programlara yılın herhangi bir zamanında katılmak mümkündür. Ancak hiç bilmeyenler için bazı okullarda başlangıç tarihleri değişiklik gösterebilir.

İngilizce dil seviyeleri:

*** Beginner (A1): Yeni Başlayanlar İçin

*** Elementary (A2): Başlangıç Seviyesi

*** Pre-Intermediate (B1): Orta Seviye Öncesi

*** Intermediate (B2): Orta Seviye

*** Upper Intermediate (C1): Orta Üstü Seviye

*** Advanced (C2): İleri Seviye

 

Genel ve Yoğun İngilizce programlarında öğrenciler kursa başlamadan önce seviye tespit sınavına tabi tutulur ve sonuca göre uygun bir sınıfa yerleştirilirler. Kursun başlangıcından itibaren genellikle ayda bir kez yapılan değerlendirme sınavlarında ise öğrencilerin başarıları takip edilir.Ortalama 12-15 kişilik bu sınıflarda farklı ülkelerden öğrencilerin biraraya gelmesine özen gösterilir.

Bu programlar genellikle haftada 15, 20, 25, 28 ve 35 ders olarak gruplandırılırlar. Her okulda değişiklik gösteren kurs yoğunluğunu ihtiyacınıza göre siz belirleyebilirsiniz. 2 haftadan 48 haftaya kadar alınabilen bu programlarda yüksek verim alabilmeniz için en az 24 haftalık bir programa katılmanız önerilir.

24 hafta ve üzeri kurslar genellikle Akademik Dönem, Akademik Yıl ya da Uluslararası Okul Yılı  olarak adlandırılır. Bu programlar daha kolay İngilzce öğrenme fırsatı sunmakla birlikte uzun süreli olmaları nedeniyle öğrencinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi tüm becerilerini geliştirmesine olanak sağlar. Öğrencinin isteğine bağlı olarak 24 ile 48 hafta arasında süren bu programlara başlangıç seviyesinde başlansa bile program sonunda öğrenci İngilizceyi büyük ölçüde öğrendiğinin farkına varacaktır. 24-48 haftalık kesintisiz, yoğun öğrenim sonunda rahatlıkla İngilizce konuşuyor olmak mümkündür. Program bitiminde verilecek Akademik Yıl Diploması ve yeterlilik sertifikası katılımcının başarısını belgeleyecektir. Öğrencilerin İngilizce'yi daha verimli öğrenebilmeleri için dil okulları da uzun dönem kurslar için avantajlı fiyatlar sunmaktadır. 

Tüm bu programlarla alacağınız eğitime ek olarak, günlük hayatta İngilizce konuşulması derste öğrendiklerinizi dışarda kullanma olanağı sağlayacaktır. Böylece, ülkenize döndükten sonra öğrendiklerinizi unutmayacak ve İngilizce’yi etkili bir şekilde kullanabileceksiniz.

Programdan kimler yararlanabilir?

- Başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar İngilizce öğrenmek  ya da İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes bu programa katılabilir.

İş İngilizcesi

Dünya’nın ortak konuşma ve iletişim dilinin İngilizce olması nedeniyle uluslararası işletmelerin ve ticaretin dili de İngilizce’dir. İşletmeler personel alımında İngilizce bilgisini iş tecrübesi veya işe uygunluk kriterlerinden sonra aranan en önemli faktörlerden biri olarak görmektedir. Şirketler yeni personelleri dışında mevcut çalışanlarının niteliklerinin yükseltilmesini de büyük oranda önemsemektedir. Bu nedenle belirli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olanlar ve iş hayatında kendini kanıtlamak isteyenler bu programları tercih edebilirler.

Sınıf ortamında ya da özel olarak bire bir şekilde alınabilecek olan bu kurslar katılımcının iş hayatındaki başarısını artırmaya yöneliktir. İş İngilizcesi programları katılımcının işletme ve ticaretteki iletişim yollarını öğrenmesini ve geliştirmesi, ayrıca çeşitli sektörlerin (Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, Satış, Finans vb.) kendi özel dillerini kavramasını sağlar. Katılımcının iş dünyasında iletişim kurabilme yeteneğini geliştirmek için oluşturulan bu programlarda mektup, e-mail yazmak ve rapor taslağı çıkarmaktan toplantılarda aktif rol oynamaya, telefon görüşmelerinin inceliklerinden iş dünyasının protokol geleneklerine kadar bir çok noktada gelişme olanağı sunulur.

İş İngilizcesi alabilmek için en az orta seviyede İngilizce bilmek gerekmektedir. Orta ve üstü seviyede İngilizce bilenlere verilen bu kurslar Genel İngilizce ile İş İngilizcesi’nin birleşimidir. Kurs sırasında ya da sonunda öğrenciler İş İngilizcesi sertifika sınavlarına girerek başarılarını belgeleyebilir.

Programdan kimler yararlanabilir?

- İşletme ve ticaret alanında çalışanlar,
- Genel müdürler ve çeşitli pozisyonlardaki yöneticiler,
- Ticari alanda kendisini ve işini geliştirmek isteyenler.

Sınavlara Hazırlık

 Yurt dışında  İngilizce eğitim veren lisans, lisansüstü eğitimlere ya da sertifika programlarına katılmak isteyen, ancak ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin programa katılabilmeleri için  dil seviyelerini gösteren sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınavlar Amerika ve Amerikan eğitim sistemiyle eğitim veren ülkelerde TOEFL (Test of English as a Foreign Language); İngiltere ve İngiliz eğitim sistemini uygulayan ülkelerde de IELTS (International English Language Testing System) olarak adlandırılır. Her iki sistemde de bu sınavlar bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim alabilmenin ön şartıdır. Ayrıca tüm dünyada geçerliliği olan Cambridge Sınavları sertifikası ile  İngilizce yeterliliğinizi belgelendirebilirsiniz.

 

Bu sınavlar dört dil yeteneğini (konuşma, okuma, yazma ve dinleme) ölçerek İnglizce’yi verimli bir şekilde kullandığınızı gösterir.  Tüm dünyada birçok üniversite, yüksek okul, kolej ve enstitü yabancı öğrencilerinin lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına katılımı için TOEFL ya da IELTS sınavlarını şart koşar.

 

Ayrıca Türkiye’de birçok ünversite yeterli TOEFL ya da IELTS skorunu belgelendirmesi koşuluyla öğrencilerini İngilizce hazırlık sınıfından muaf eder. TOEFL ya da IELTS skorunuzu akademik hayatınızın dışında iş hayatınızda da kullanabilirsiniz. Birçok özel şirket, kamu kurum ya da organizasyonlarına yaptığınız iş başvurusunda sunduğunuz iyi bir  TOEFL ya da IELTS skoru  İngilizce yeterliliğinizi gösterecek ve kabulünüzü kolaylaştıracaktır.


Dinleme, konuşma, okuma, yazma bölümlerinden oluşan sınavlara yönelik eğitim Türkiye’de de verilmektedir. Ne var ki, ülkemizde yabancı dil eğitimi ortaokul ve lise yıllarında, hatta üniversitede bile sadece dil bilgisinden ibaret olarak verildiği için Türkiye’deki sınavlara hazırlık kursları bu sınavlarda başarılı olmaya yetmeyebilir. Dil bilgisi bu sınavların sadece bir parçasıdır ve dil bilgisine ek olarak katılımcının konuşma, dinleme ve anlama becerileri de sınanır. Bir yüksek öğretim kurumunda eğitim almak için duyduğunu ve okuduğunu anlamlandırma, düşündüğünü aktarabilme becerileri büyük önem taşır.

 

Geçerlilik süresi 2 yıl olan bu uluslararası sınavlardan herhangi birine katılıp başarılı bir not elde etmiş öğrencinin diğer sınava girmesine gerek yoktur. Örneğin, TOEFL’dan yüksek puan almış bir öğrencinin IELTS ile öğrenci kabul eden bir okula girmek için ayrıca TOEFL’a girmesine gerek yoktur. Ancak, önemli olan girilen sınavın geçerlilik süresinin devam etmesidir.

Sınav hazırlık programlarında kurs süresi okullara göre 4 ile 12 hafta arasında değişiklik gösterebilir. Katılımcılardan bu kurslara kabul edilebilmeleri için en az orta düzeyde İngilizce bilmeleri beklenir, çünkü burada amaç temel İngilizce becerileri kazandırmak değil, var olan İngilizce alt yapısına akademik özellikler ekleyerek öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna hazırlamaktır. 

Programdan kimler yararlanabilir?

Yurt dışında lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi almak ya da sertifika programlarına katılmak isteyenler,
Türkiye'de üniversite kazanmış ancak hazırlık sınıfından muaf olmak isteyenler,
- İş başvurusunda bulunurken dil yeterliliğini belgelendirmek isteyenler.

Akademik Amaçlar için İngilizce

       Bu kurslarda amaç; üniversite ya da kolejde başarılı olmak için gerekli İngilizce konuşma ve yazma becerilerini öğrenciye kazandırmaktır. İngilizce eğitim veren herhangi bir üniversite ya da koleje giriş için gerekli İngilizce dil yeterliliğini kazanmak isteyen lise ya da üniversite mezunlarının tercih edebilecekleri bu programlar, Genel İngilizce ile birlikte Akademik beceri ve Sınav İngilizcesi’nin birarada yer aldığı, öğrencinin kişisel ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen programlardır. Bu programa katılan öğrenciler akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken İş İngilizcesi ya da Sınavlara Hazırlık derslerinden de yararlanabilir. Dersler genellikle akademik alt yapıya sahip eğitmenler tarafından verilir ve programa katılabilmek için en az orta seviyede İngilizce bilmek gereklidir.

 • Akademik ortamlarda iletişim kurma yöntemleri,
 • Araştırma ve sunum becerileri,
 • Kompozisyon yazma becerileri,
 • Eleştirel düşünme ve tartışma yöntemleri,
 • TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık,
 • Üniversite danışmanlık hizmeti.

Dersler genellikle akademik alt yapıya sahip eğitmenler tarafından verilir ve programa katılabilmek için en az orta seviyede İngilizcebilmek gereklidir. Öğrencinin ihtiyacına göre 4 ile 48 hafta arasında değişen kurslarda öğrenciler akademik ekipler tarafından sürekli takip edilir ve hedefe ulaşmaları için desteklenir.

Programdan kimler yararlanabilir?
- Türkiye'de lise eğitiminden sonra yurtdışında İngilizce eğitim veren herhangi bir üniversiteye  katılmak isteyenler. 

Mesleki İngilizce

    Rekabetin giderek arttığı iş dünyasında İngilizce bilmek ne kadar gerekliyse İngilizce’nizi çalıştığınız sektöre ve çalışma alanınıza göre geliştirmeniz de o kadar gereklidir. Modern çağın hızla gelişen yeniliklerine yetişebilmek için iletişim kurabilmek açısından mesleki İngilizce eğitimi büyük önem taşır. Farklı sektörlerin kendine özel jargonuna hakim olmanızı sağlayan bu programlar, kariyer hedeflerinize daha kısa sürede ve kolaylıkla ulaşabilmenizde size yardımcı olur.

 

Genel İngilizce’den farklı olarak mesleki İngilizce programlarında yalnızca sektörel konularda eğitim verilmektedir. eğitimi Çalıştığınız sektörün aranılan elamanı olmak istiyorsanız bu programlardan yararlanabilirsiniz.

 

En Popüler Mesleki İngilizce Eğitimleri

 • Hukuk İngilizcesi
 • Tıp İngilizcesi
 • Finans ve Bankacılık İngilizcesi
 • Turizm İngilizcesi
 • Öğretmenler için İngilizce (Teacher-Training Course)
 • Pilotlar için İngilizce
 • Teknik İngilizce